| CipiXz a întrebat:

Imi spune si mie cineva ce trebuie sa adaug sau sa schimb la calculatorul meu pentru a fi mai bun in gaming?
Windows Version: Microsoft Windows 8 64-bit
Processor: AMD Athlon(tm) II X2 260 Processor 3. 20GHz
Graphics Card: ATI Radeon HD 5450 1GB
Total RAM: 4.0 GB
Adica la unele jocuri imi merge chiar bine cum ar fi Crysis 2...COD MF3 la high dar la unele imi scade fps destul de mult si merge sacadat...cum ar fi Gothic4, DeadIsland,Crysis 3 etc straight face

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Placa video inainte de orice altceva. Dupa aia procesorul, dupa aia inca 4 GB ram...

| Alexxxyk a răspuns:

Ce buget ai? e bunicel pcul dual core de 2. 20ghz dar ia-ti placa video hd7770 e 500 de leihappy si merge fff bine

| CipiXz explică (pentru Alexxxyk):

Stiu ca aceasta placa video (5450)nu prea e cine stie ce dar am vazut la unii ca jocurile la care mie imi merge greu...adica scade fps unora cu aceeasi placa video ca a mea le merge bine...banuiesc ca daca ii mai adaug ceva ram nu rezolv nimic nu?

| Alexxxyk a răspuns (pentru CipiXz):

Daca mai bagi 4 gb ram ai 1 fps in plus dar o sa se miste mult mai bine si scad bugurile adica de a iesi din joc

| aVicii a răspuns (pentru Alexxxyk):

Taci ma omule ca esti total paralel cu subiectu.e problema intre procesor sau placa video! E

| Alexxxyk a răspuns (pentru aVicii):

Pai tu ce ai spus mai sus? daca vrei sa se miste mai bine ia un hd 7770 de la msi e 500 de lei am mai spus ma omule!