| Yqnwtz a întrebat:

am o problema mare am un laptop Asus x451c si am instalat pe el windows 7 32 bits si driverele merg doar pe windows 8 cum as putea instala driverele? exista drivere universale?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista drivere universale. Exista, insa, programe care cauta drivere in locul tau. Singura conditie este sa ai acces la internet.
Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| Yqnwtz explică (pentru Salontanul):

Mersi dar prima oara ca sa-l folosesc imi trebuie driver pentru internet sti cum as putea sa sa rezolv problema cu internetu?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Yqnwtz):

Ia de pe net cu un stick driverul pentru placa de retea de aici:
http://drp.su/drivers/notebooks/?v=Asus&m=X451CA&id=192159&l=en
Sa nu uiti sa-ti faci un CD cu ele.

| Yqnwtz explică (pentru Salontanul):

Am rezolvat pana la urma laptopul nu are cd rom acum sunt pe el si iau ogramu care mi l-ai dat ini multumesc mult ma chinui de dimineata cu e;