| cipailina a întrebat:

As putea instala Windows 7 64 bits pe un laptop de 32 bits?
Mi-am instalat Windows 8 Customer Preview si nu imi prea place asa ca ma voi intoarce la Windows 7. In fine, ce ziceti? Se poate?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da este adevarat: suporta sisteme pe 64 biti. Uite aici: http://www.lumadownload.com/......tility+2.0 Acolo ai si drivere daca nu merg de pe CD-ul tau.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De unde stii ca laptopul lucreaza pe 32 de biti? Spune-ne mai bine ce laptop ai si atunci vedem daca se poate sau nu. Dar eu cred ca se poate. Din cate am inteles Windows 8 lucreaza numai pe 64 de biti.

| cipailina explică (pentru Salontanul):

Am Acer Aspire 3690, Procesor Intel(R) Celeron (R) M CPU 440 @ 1. 86 GHz, 1, 00 GB RAM si 32-bits Operating System

| Elektro a răspuns:

Cum adica sa iti lucreze laptopul pe 36bit -___- poate windowsul si daca e asa normal ca poti -.-

| cipailina explică (pentru Elektro):

Ok, nu e nevoie sa faci pe smecherul ca m-am incurcat. Si sunt 32 bit...doar iti spuneam, si nu fac pe smechera. Nu vad ce e mare ''-.-'' daca intreb daca laptopul meu poate suporta 64 bit.

| CreațaMăăă a răspuns:

Nu cred