| strongh a întrebat:

Am o problema, sunt gamer dar cand vreau sa fac LIVESTREAM pe YOUTUBE, TWITCH etc. merge rau netul?
Daca ma puteti ajuta adaugatima pe skype : skating.ionut

3 răspunsuri:
| master77 a răspuns:

Daca ai UPC de 200MB sau romtelecom nu poti face stream la calitate decenta.

| strongh explică (pentru master77):

Si ce de unde ar trebui sa am net?

| master77 a răspuns (pentru strongh):

Trebuie sa ai un minim aproximativ de 30Mb/sec upload ca sa poti face stream fullhd, cred ca au marit upload-ul si cei de la telekom, la UPC e jale... Cel mai bun net e de la RDS ca au 300Mb/s download si 100Mb/s upload la cel mai ieftin pachet 29lei/luna fata de UPC cu 200Mb download si 6(nici in india nu e asa slab) Mb/s upload la 39lei, si e si mai ieftin ca upc/telekom.