| CatalinAndrey98 a întrebat:

am și eu nevoie de ajutor în legătură cu un joc.
Acum câțiva ani m-am jucat un joc cam ca Warcraft 3 doar că nu era vorba de orci, undead, elfi și chestii din astea, era vorba de război din timpul medieval cred...
Cu catapulte vechi făcute din pietre și lemne, cu războinici cu sulițe și săbii, fara pistoale, tancuri și chestii de genul.
Am găsit recent o poza cu acel joc dar din păcate acea poza era legată de o reclamă de la un alt joc, dar acel joc nu avea treabă cu jocul pe care îl caut.
Mă poate ajuta cineva să aflu cum se numește acest joc?
Aveți mai jos poza cu jocul sper să îl știe cineva...

https://imgur.com/a/M0LN4DG

Dau funda celui care găsește jocul pe care eu îl caut

4 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Te referi la Age of Empires 2 sau 3?

| CatalinAndrey98 explică (pentru Alexuţ02):

Salut, m-am uitat pe YouTube așa rapid la story la age of empires 2 și 3 dar nu am găsit ceea ce căutam eu, adică jocul seamănă că cel care m-am jucat eu dar nu știu sigur că ar fi unul din ele, dar sincer îmi aduc aminte de o misiune din acel joc știu că era pe mapă gen imperiul meu in josul hărți in coltul din dreapta jos după acea în stânga era un mic lac care puteai să îl traversezi după acea spatiu cu copaci și pământ după acea inijloc știu că era un ocean destul de mare, in coltul de sus stânga era echipa roșie care puteai sa ajungi la ei prin partea din stânga a imperiului meu după acea in partea din dreapta era echipa galbena care puteai sa ajungi la ei doar cu barca din ce știu și parcă avea la baza gen că sa distrugi imperiile intre ele trebuia ba sa distrugi toate clădirile ba sa distrugi un colosseum care aveam și eu unul în imperiul meu și era albastru exact ca în poza asta.

https://imgur.com/a/MsDMdq8

Poza este făcută la age of empires 1 sincer age o empires 1 pare mai asemănător cu jocul pe care îl caut decât celelalte dar nu găsesc acea parte care am povestit o mai sus că sa fiu sigur că chiar acesta este jocul și la început când începeau misiunea asta știu că imperiul era deja făcut nu o luai de la 0 aveai deja mare parte din imperiu construit parcă așa îmi aduc aminte...

| Wr3nch a răspuns (pentru CatalinAndrey98):

Empire Earth? Sau poate unul din seria Total War.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru CatalinAndrey98):

Mie din ce-mi explici chiar Aoe pare să fie... Că acolo e cu echipe pe culori