| anonimguy3 a întrebat:

Am si eu o intrebare: daca am o sursa de 230 de wati pot mentine aceasta placa video fara sa se arda?
http://www.emag.ro/......EBYNKBBBM/
Configuratia mea in afara de placa video este buna uita-ti si ar putea fi compatibila cu celelate component.
Proccesor Intel Core i3-3220 3.3 Ghz
Placa de baza GIGABYTE H61M-DS2H
Memoria de ram 4 GB
Memoria pe HDD 500 GB
doar de sursa mi-e frica ca nu e compatibila pentru ca are o putere slaba de 230 de wati si nu cred ca o poate alimenta sufficient. :(:(

7 răspunsuri:
| ITvladutu a răspuns:

In principui da, dar arata-mi sursa sau spune-mi la cati bani te rezumi. Poti sa o iei si de aici: http://www.pcgarage.ro/surse/

| anonimguy3 explică (pentru ITvladutu):

Nu stiu cum se numeste sursa dar scrie pe ea OC 230 W si nu prea am chef sa desfac carcasa sa vad ce mai scrie prin nauntrul ei. O poate alimenta?

| ITvladutu a răspuns (pentru anonimguy3):

In principui da, fiindaca sursa are rolul de a converti curentul, deci da

| anonimguy3 explică (pentru ITvladutu):

Nu adica poate alimenta si placa video si restul componentelor la asta ma refer pentru ca tot sistemul meu in afara de placa video veche (asta pe care vreau sa o cumpar) cer cam multa energie si 230W nu prea cred ca pot alimenta sufficient fara sa se arda, adica acuma poate alimenta ff bine sistemu meu de mai sus si placa video GeForce GT 220 1GB dar sistemu asta si un GeForce GTX 650 2GB nu cred ca poate rezista doar cu 230 de WATI. sad sad sad sad

| ITvladutu a răspuns (pentru anonimguy3):

Am spus ca sursa converteste curentul si cand tu ai o sursa si vine curent, ea automat ia cat curent are nevoie. Si da, poate alimenta intregul sistem

| anonimguy3 explică (pentru ITvladutu):

Eu sper sa fie cum spui tu ca sursa asta de 230W poate alimenta asa system monstru daca ar putea ce fericit as fi!

| ITvladutu a răspuns (pentru anonimguy3):

happy Bafta!