| anonimguy3 a întrebat:

Am si eu o intrebare: placa mea de baza GIGABYTE H61M-DS2H CE fel de slot video are adica ce PCI-express are: 2.0, 3.0, PCI-express x16-2.0 de care are si daca mi-ati putea spune daca e compatibila cu aceasta placa video:
http://www.emag.ro/......EBYNKBBBM/
Daca imi spuneti detaliat ce v-am intrebat aveti funda si vot!;)

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Are pc-i express x16 simplu, dar e compatibila cu placa aia video stai linistit

| anonimguy3 explică (pentru bogdan324):

Adica are PCI-express x16-2.0 ca pe manualul meu al placii de baza scrie ca are si 2.0 da si 3.0 (3.0 zice daca am un CPU Intel de 22nm sau ce o fii ala da eu am i3) are PCI-express 3.0 daca ma processor Intel i3 ca asa scrie acolo ca are x16-2.0 si 3.0 daca cum ti-am zis mai sus.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonimguy3):

Indiferent de ce pc-i express e, toate sunt compatibile intre ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este compatibila cu placa video nu-ti fa griji