| anonimguy3 a întrebat:

Salut TPU! Daca aveti timp si puteti mi-ati putea raspunde la o intrebare?
Eu vreau sa imi schimb placa video pentru ca e cam veche pentru jocurile de acum si vreau sa stiu cum sa vad daca e compatibila cu celelate component uitati toata configuratia mea:
Proccesor Intel i3 3.3 Ghz
Placa de baza H61M-DS2H
Memoria pe ram 4 GB
Memoria in PC (pe HDD) 500 GB
Placa video Nvidia GeForce GT 220 1 GB
Placa video pe care o vreau este Nvidia GeForce GTX 650 2 GB http://www.emag.ro/......EBYNKBBBM/
Daca mi-ati putea raspunde detaliat v-as fi recunascator. :)
PS: vreau macar 5 raspunsuri pentru a da funda.

Răspuns Câştigător
| raikidd a răspuns:

Am vazut ca placa de baza are pci 3.0, iar cea video are pci 3.0.
Deci sunt compatibile, acum trebuie sa te asiguri ca si sursa dezvolta destula putere, dar nu cred ca sunt probleme.

| anonimguy3 explică (pentru raikidd):

Sursa mea e un SATA de 430 DE W.

5 răspunsuri:
| raikidd a răspuns:

Eu zic ca sunt compatibile

| anonimguy3 explică (pentru raikidd):

Pai si restul componentelor doar de memoria pe ram am frica ca nu e compatibila sad

| raikidd a răspuns (pentru anonimguy3):

Singurul lucru care conteaza cand alegi o placa video e ca placa de baza si cea video sa aiba acelasi slot, si la tine au, adica pci express 3.0.

| anonimguy3 explică (pentru raikidd):

Ok mersi dar mai astept si alte pareri daca nu a ta e funda