| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun program cu care pot face imaginea ecranului mai luminoasa? Am un monitor mai vechi si imaginea se vede intunecata... Cel mai bun raspuns primeste Funda + Vot!

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

De regula, fiecare sistem de operare are driverele generice instalate pentru placa video (ati si nVIDIA). La ati, de exemplu, ai Ati Catalyst, de unde poti seta toate optiunile 3d sau video, inclusiv brightness, contrast sau gamma. exista si un program echivalent pentru placile nVIDIA. Daca windows xp ti'a rezolvat driverele la instalare, s'ar putea sa nu ai aceste programe, altfel le poti gasi in Start sau pe bara langa ceas.