| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun program cu care pot face imaginea ecranului mai luminoasa? Am un monitor mai vechi si imaginea se vede intunecata... Cel mai bun raspuns primeste Funda + Vot!

Răspuns Câştigător
| Forevermore7 a răspuns:

In cazul in care ai Windows xp
1) Click dreapta pe dekstop apoi Properties
2)Settings
3)Advanced
4)Apoi apasa pe "Intel[R] Extreme Graphics. " sau ceva de genu
5)"Graphics Properties..."
6)Apoi "Color"
7) Aici setezi "Brightness" cum vrei
In cazul in care ai Windows 7:
1)Apesi pe start(colt stanga jos)
2)Unde scrie "Search programs and files" scrii "calibrate display color" (fara ghilimele)
3)Aici gasesti dupe 3 nexturi ce cauti

La unele monitoare vechi poti sa schimbi luminozitatea.

| Laurentiuuu a răspuns (pentru Forevermore7):

Nu toti au toti au Intel, mai ales in Romania atunci nu erau Intel, la noi doar AMD happy

| ciprian2097 a răspuns (pentru Forevermore7):

Bai,faza e ca eu nu am niciun buton "Intel[R] Extreme Graphics am unu cu NVIDIA GeForce FX 5200...si daca ma duc acolo imi apare un buton cu start the NVIDIA Control Panel.