| coltionut a întrebat:

Am si eu o intrebare si vreau sa imi raspunda cineva care chiar se pricepe la calculatoare si la gaming.Deci vreau sa stiu si eu ce setari si cate fps-uri as avea in GTA 5 cu acest calculator:

Procesor: Quad core q8200 ( 4 cpu ) 2.33 GHz

Ram: 8GB ddr3 ( nu stiu ce frecventa )

Placa video: GTX 750 IT, 2GB, 128, bits, GDDR5

Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| TheKingBacca a răspuns:

Nu ai specificat daca procesorul este "Intel" sau "AMD", insa:

Proccesor: poate fi actualizat, insa e bun momentan.
Ram: 8GB, mai mult decat bine.
Placa video: Bunicica

Concluzie:
Ultra-Low(No Shadows, 800x400px, All-Low): 130+ FPS
Low(Shadows, 1280x720, Medium): 90 FPS
Medium(Medium Shadows, 1280x720, High): 70 FPS
Very High(High Shadows, 1920x1080, Ultra): 53 FPS
Ultra Very High(All-Ultra, 2560x1440): 30 FPS
Ultra NIGGA(All-ultra, 3840x2160): 15 FPS

Tot ce conteaza e rezolutia:

1. Daca rezolutia este mica, automat se va vedea FOARTE PROST.
2. Daca rezolutia este mare, insa ai toate pe Medium/Low, nu te ajuta cu nimic.

Iti recoamnd 1920x1080.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Rezolutie Full HD, detaliile date pe Mediu spre High ~40fps-uri.

| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, te ajut eu sa rezolvi singur problemele legate de jocuri, deci scrie asa pe google : GTA V SYSTEM REQUIREMENTS si ai nsite siteuri, tot ce trebuie sa faci e sa scrii componentele PC-ului tau si acolo iti da rezultatele! Asa poti face cu orice joc. Sper ca te-am ajutat, mult noroc