| AlinNeblea a întrebat:

As vrea sa imi fac un upgrade la procesor, de la Intel core 2 quad @2.33 GHz la un i5 de 3.2 sau 3.4. Stiu, ar trebui sa imi schimb placa de baza... Vroiam sa va intreb daca este diferenta mare sau cel putin sesizabila si merita sa fac acest upgrade! Momentan imi ruleaza Batllefield 4 foarte bine la High cu urmatoarele componente :
Intel core 2 quad q8200 2.33GHz
Nvidia GTX 650 1gb GDDR5
4 Gb Ram DDR3
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Stai calm cu Q-ul ala ca stai bine. Poti eventual sa mai bagi 4 GB Ram.

| AlinNeblea explică (pentru KodrutZ):

Da, logic ca daca mi-as fi luat i5 nu I'll tineam doar pe 4 gb ram... Dar eu vreau sa imi iau un procesor sa ma tina 2-3 ani de aici incolo ca quadul asta I'll mai tin maxim pana in vara

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinNeblea):

Eu ziceam sa mai bagi 4 GB la quad-ul asta, ca e foarte ok inca cel putin un an-doi. Ii mai iei 4 gigi si il duci la 3-3. 5GHz.