| extreeme1982 a întrebat:

Am și eu o mare rugăminte la voi. Vreau sa-cumpar un calculator, mai exact o unitate centrala, restul perifericelor le am. Am un buget mic, aprox. 1500 lei. Voi folosi PC-UL la jocuri gen CS 16, CS GO, Assassin's Cred dacă merge. Aștept orice păreri, sugestii si recomandări. Poate sa fie gata asamblat sau pe componente, poate sa fie nou sau second-hand. Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| CrappinMorth a răspuns:

Sa stii ca e foarte decent. Daca ai putea sa schimbi placa video cu un 1050ti ar fi si mai bine, dar e ok si asa.
Eu zic sa-l iei.

3 răspunsuri:
| CrappinMorth a răspuns:

Fa-l la second-hand. E cel mai bine la bugetul ala. Eu unul am aproape tot PC la second-hand, in afara de placa video, HDD si SSD.
Ai grija la sursele si HDD pe care le gasesti acolo. Cauta sa poti testa toate componentele inainte sa cumperi.
As incerca eu sa-ti gasesc niste piese si sa-ti fac build, cand am timp, daca vrei.

| extreeme1982 explică (pentru CrappinMorth):

Mersi mult de răspuns. Am ridicat bugetul la 1.800, am negociat prețul de la 2.045 la 1.800 pentru acest pc, va cer și vouă părerea, merita sau nu https://m.diabloscomputer.ro/......r5-8gbddr3

| CrappinMorth a răspuns (pentru extreeme1982):

Sa stii ca e foarte decent. Daca ai putea sa schimbi placa video cu un 1050ti ar fi si mai bine, dar e ok si asa.
Eu zic sa-l iei.