| Steff_Marius_1991 a întrebat:

am si eu o problema, am un laptop destul de bun zic eu si nu reusesc sa ii dau de cap..chestia e ca atunci cand intru in jocul LOL se incarca si atunci cand incepe runda in urmatoarea secunda se inchide laptopul brusc. Am sters jocul si l-am instalat iar, tot la fel imi face. A mai patit cineva treaba asta, sau stiti cum pot remedia problema asta?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pot fi 2 motive :
1 - laptopul nu e atat de bun pe cat crezi si se inchide pentru ca nu raspunde cerintelor de joc!
2- se inchide pentru ca se incalzeste, ar trebui curatat!
Acum as putea sa-ti spun mai exact care din astea 2 e problema ta daca spui ce componente are laptop-ul :
-procesor de care si cati Ghz
-placa video de care, ce memorie are
-cati rami?
Bafta!

| Steff_Marius_1991 explică (pentru lpavel):

ASUS K53SD este modelul laptop-ului. Are procesor i5 de 2.4/3.0, placa video 510M de 2 gb, 8 gb RAM.

| lpavel a răspuns (pentru Steff_Marius_1991):

Aha, acum vad, laptopul e destul de bun, deci nu e de la laptop! dar nici de la placa video ca daca se strica nu mai pornea laptopul! Ceva asemanator am avut si eu acum vreo 2 ani numai ca la mine intra in bara nu se inchidea ...Ai putea scrie aici in mare asa cam ce zice de resurse?

| Steff_Marius_1991 explică (pentru lpavel):

Ce resurse? Resursele laptopului?
uite aici un link daca la asta te refereai. http://www.emag.ro/......EG0PTBBBM/

| Steff_Marius_1991 explică (pentru lpavel):

Aaa sau la jocuri te refereai... uite pentru burnout paradise: http://www.systemrequirementslab.com/......dise/10843
si pentru League of Legends: http://www.systemrequirementslab.com/......nds/10933/

| lpavel a răspuns (pentru Steff_Marius_1991):

Nup! Ma refeream ce eroare iti da, ce scrie in acea eroare?

| Steff_Marius_1991 explică (pentru lpavel):

Pai tocmai ca nu imi da nicio eroare, se inchide brusc laptopul atunci cand pornesc vreun joc, fara sa ma atentioneze sau sa-mi afiseze ceva... Am mai intrebat si mi s-a mai spus ca ori trebuie curatat laptopul si inlocuita pasta de la procesor, ori hardul e de vina si trebuie inlocuit. Ce parere ai?

| lpavel a răspuns (pentru Steff_Marius_1991):

Laptopul se incalzeste repede?

| lpavel a răspuns (pentru lpavel):

Adica in zona touchpad-ului simti ca s-a incalzit putin mai tare decat ar trebui?

9 răspunsuri:
| Steff_Marius_1991 explică:

Da. Deci problema e in felul urmator: cand intru intr-un joc care cere ceva resurse mi se inchide laptopul brusc. Exemple de jocuri pe care l-am testat: League of Legens, Burnout Paradise, etc. Cred ca ar fi o problema de la placa video, s-o fi dus ceva la ea. Asta sa fie problema? mentionez ca am reinstalat intre timp si windows-ul si imi face la fel, cand intru in joc mi se inchide brusc.