| AlexPamfil a întrebat:

am si eu o problema cu FRAPS.
De fiecare data cand inregistrez un joc, fps-ul ajunge pe la 30 si se misca foarte greu. Nu conteaza jocul, Call of duty 4, Just cause sau chiar counter-strike care e facut sa ruleze pe cele mai slabe sisteme.

PC SPECS

Placa video : Ati Radeon Sapphire x0150 256mb
Procesor : Amd Sempron 3400+ 1.8 ghz.
Rami : Kingston 1gb, Dreamwave 512 mb.

4 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Fraps e unul dintre cele mai bune programe, dar.
Placa = slaba pentru jocuri, in general ati-urile sunt slabe pentru jocuri, pentru jocuri sunt bune NVidia GeForce 8000 sau Intel

Ghz slab, dar pentru filme merge.

Incearca prgoramul BandiCam, usor de folosit si vezi daca mai ai lag, daca tot asa. Decat sa inlocuiesti ceva prin PC care nu ai nevoie, lasa filmuletele, + ca in cs s-a inventat demo

Te duci in consola scrii record "nume"
cand vrei sa termini scrii "stop"
Iar ca sa te uiti scrii viewdemo "nume"

Nelamuriri? scrie

| AlexPamfil explică (pentru Jorah):

Stiu de faza cu record, joc counter strike de mult doar ca nu poti uploada un fisier.dem pe youtube. Nu cumva stii un program cu care sa convertesc fisierul.dem in avi sau mp4?