| Darky142 a întrebat:

Salut Tpu.Am si eu o problema cu jocul Gta V
Am configurarea : INTEL I3 3.30 GHZ QUAD CORE
Ram 4GB DDR3
Geforce GT 630 Placa Video
HD 500 GB
si jocul si la low imi merge sacadat stiti din ce cauza ar fi?

4 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Si cum ai vrea sa-ti mearga? e totul slab.
Procesorul tau e, daca-mi da mie bine rezultatul ( ca tu consideri ca Intel a facut doar un model de i3 ), gen a 2-a din 2011, i3 2120 care-i apa de ploaie in 2017 pentru ce vrei tu sa joci.
i3 e dual core -2 cores 4 threads, gta v merge mai bine pe cele cu 4/6/8 nuclee.
Ca sa-l rulezi in 2 nuclee iti trebuie dual core gen a 6-a/a 7-a, 6 gb ram cel putin si echivalentul lui amd rx 460/nVIDIA 1050 pentru gaming fara drops in low, altfel n-ai ce cauta cu gta 5 in sistem deoarece nici aia n-au facut jocul sa fie rulat de componente asa slabe.

| Darky142 explică:

Multumesc pentru raspunsuri happy

| Bogdan_Ionut_1998_M6xE a răspuns:

Nu îți indeplinește caracteristicile minime, nu ai ce face.

| Bogdan_Ionut_1998_M6xE a răspuns:

Vai, ba este o soluție, caută pe net ultima actualizare pentru placa video GeForce, o updatezi, dai restart la calculator și apoi o să îți meargă destul de bine.