| Kaosen_Kaosen_1996 a întrebat:

Am si eu o problema cu jocul league of legends, incep jocul cu 120 fps si dupa 10-8 minute imi scade la 40-30 de fps-uri si daca inchid jocul in timpul meciului si il deschid iar imi merge bine da dupa 10 minute iar imi scade la 40-30 fps.
La inceput cand m-am apucat de LoL imi mergea perfect nu imi scadea sub 60 fps si jucam pe grafici maxime, acuma joc pe low si cu sunetul oprit de cand cu problema asta.

Configuratia mea este: Pentium(R) Dual-Core 2.20 gh
Rami 3 gb
Placa video ati mobility radeon hd 5470

Sper sa pot gasi o rezolvare,

2 răspunsuri:
| TheProtoType1 a răspuns:

Intra la setari, Video si vezi ca e ochestie "Wait for Vertical Sync" si dace e bifata apasa pe ea.Mie chestia asta mi-a crescut fps-ul de la 60 pana la 85-90.

| Kaosen_Kaosen_1996 explică (pentru TheProtoType1):

Am 60 fps constant cu vertical sync si 120-85 fara, cu sau fara vertical tot asa imi face