| ComanPro a întrebat:

Salutare tpu.Astazi vreau sa va deslusesc o problema cu care ma confrunt de mult timp si anume un fps drop oribil! Sa ne intoarcem in timp cam acum un an puteam juca League of Legends,Counter Strike, Far Cry, Call of Duty cu Skype-ul deschis in timp ce vorbesc cu prietenii mei fara nici o problema.De ex. la League of Legends grafica era la HIGH si jocul mergea perfect.Am inceput sa ma confrunt cu fps drop la toate jocurile.Acum la League of Legends ma joc 5-6 min si apoi scade fps-ul la 2(merge in poze) pentru. 20-30 de secunde.La fel e si la Cs 1.6, doamne un joc care il poti juca pe Pentium 2 dar mie imi sacadeaza cateodata...Recent am reinstalat windows-ul nu am pus programe, calculatorul e aproape gol dar Cs-ul si LoL-ul fac la fel.De ce? Oare o fi din cauza componentelor? Reamintesc ca le puteam juca acu un an fara nici o problema, dar acum... poc. Specul meu este:
Asus M2N-MX placa de baza
2 GB RAM DDR2
ATI RADEON X1650 256 MB gc
AMD ATHLON DUAL CORE X2 64 4200+ 2.21 GHZ
Stiu ca este cam vechi(aprox. 4 ani) dar imi puteti spune ce piese ar trebui sa inlocuiesc si cu ce?

6 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

Eu zic ca doar placa video sa ti-o schimbi aia trebuie si eu sa o schimb si pc meu e mai vechi ca al tau e din 2007 iulie si pana acum doar 2 mouse-uri si o placa video am schimbat.

| ComanPro explică (pentru DraGfirE):

Mersi de raspuns! Crezi ca procesorul e destul de bun?

| DraGfirE a răspuns (pentru ComanPro):

Da e destul de bun.

| xBro a răspuns:

Update placa video :

Click dreapta / screen resolution / advanced settings / adapter / properties / driver / update driver / search automatically for updated driver software / close. [ la sfarsit cand s-a facut update-ul si a reusit trebuie sa-ti apara un scris ceva gen The best software for your device is already installed ]

BAFTA!

si incearca sa-ti faci toate updateurile :
start / all programs / windows update

| ComanPro explică (pentru xBro):

Am toate update-urile la zi!

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns:

O. o