| Bogdan_Nistor_1991 a întrebat:

Am si eu o problema cu jocurile pe pc. Sa zicem cand vreau sa intru in Counter Strike 1.6 imi apare o eroare de genul : The instruction at "0x************" referenced memory at "0x*********". The memory could not be "read". Click on OK to terminate the program. Am placa video ATI Radeon 9550 windows xp sp3 am si directx 9.0c si nu stiu ce sa fac sa imi mearga cs sau orice joc.
P.S : Tocmai am adus calculatorul de la reparat si inainte imi mergea.
Multumesc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Ai aceiasi placa video ca si mine si iti pot spune ca problema consta in Counter-Strike. Reinstaleaza-l si vezi daca merge, in caz contrar reinstaleaza driverii de la placa video:www2.ati.com/drivers/10-2_legacy_xp32-64_dd_ccc.exe. Bafta!