| PaiuAlexandru a întrebat:

am si eu o problema cu un memori stic, cand l-am cumparat i-mi mergea brici dar acum nu stiu ce are dar nu il mai citeste calculatorul.
cine ma poate ajuta cel mai repede posibil primeste funda!

Multumesc,

3 răspunsuri:
| MihaiSmecker a răspuns:

Buna, Ma indoiesc ca ai BlueRay alea sunt de la (DaemonTools, Virtual CloneDrive) cea ce inseamna ca unitatea ta nu vrea sa fuctioneze la nivel de hardware. Casa scapi intra in BIOS daca recunoaste acolo. Inchide unitatea si vezi da ca ai pus bine cablurile si conectia sa fie ok ok. Dacă nu îl detectează în BIOS, nu are cum să îl folosești în sistemul de operare (nu e plug play) deci atentie hardware sau eventual schimbare.Bafta!

| PaiuAlexandru explică (pentru MihaiSmecker):

Am laptop si de primit i-mi primeste alte stikuri
crezi ca ar fi bine daca l-as formata in alt pc?

| MihaiSmecker a răspuns (pentru PaiuAlexandru):

Nu stiu ce sa zic dar cred ca merge. Ar fi bine sa faci pasi ce ti-am spus mai sus.