| anonim_4396 a întrebat:

Am un LG GT505. si nu stiu cum sa transfer pozele de pe telefon in calculator! stiu ca prin pc suite. sar nu stiu sa il folosesc.
am si bluetooth stic de ala inainte imi mergea sa transfer dar acum imi da esec. ma poate ajuta cineva? dau funditaaaaa:X

Răspuns Câştigător
| Bodu90 a răspuns:

Daca ai cablu de date la el, il conectezi la pc si telefon, apoi selectezi de pe ecranul telefonului stocare in masa (sau mass storage daca il ai in engleza). Astfel o sa iti citeasca memoria telefonului ca pe un stick usb. Daca telefonul are card si tu ai card reader la pc, atunci poti conecta cardul prin adaptorul pe care l-ai primit cu cardul la card reader si gata!