| Fbķ_Mãdãlïň_1997 a întrebat:

Am si eu o problema daca ma poate ajuta cineva!
Miam reinstalat windows-ul recent si vreau sa dezarhivez ceva dar nu pot pentru ca imi da eroare de check disk, am incercat si cu winrar si cu 7-zip si tot degeaba
Am reinstalat windows-ul pentru ca inainte aveam aceeasi problema, acum am windows 10 si nu stiu ce sa ii mai fac!
Daca ma poate ajuta cineva, va rog! sad

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Fie arhiva e stricata, fie e hard diskul stricat (desi ma indoiesc). Daca nu poti dezarhiva nimic e o problema. Daca ai problema doar cu un fisier (o arhiva), fisierul e de vina.

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Inchde de tot unitatea centrala si scoate putin bateria s-ar putea sa fie niste buguri.
Daca nici as ainsemna ca ale windows pe care il folosesti nu e bun de nimic se gaseste mai rar un windows mai bun..Sau spre liniste ta du-te si fai un diagnosti la pc-ul tau :)
iti pot recomand un program extraordinar de bun pentru diagnostc sa vezi daca are ceva unitatea ta sau leptopul tau. https://www.piriform.com/speccy gasesti aici.

| ShadowSought a răspuns:

Madaline, cand zici de arhiva trebuie sa specifici de care. Daca e.rar si nu are fisierul de recuperare inclus in arhiva, uita de el.

Nici creatorul RAR-ului nu poate sparge arhivele, deoarece l-a creeat in asa fel incat odata criptat sa fie 100% imposibil de deschis ilegal.

Daca e de format ZIP, poate gasesti pe net ceva de recuperare arhiva, dar ma indoiesc.

Cu alte cuvinte "cealuifaceaici" de mai sus a zis bine. Fisierul e de vina.

Uite ce faci, cand mai arhivezi ceva, pune si partea de recuperare (nu-i da arhivare automata, verifica setarile manual), si fa doua copii. Pune una pe un DVD.

Back-up.

Cu asta, Madame Jevois Lavenir ghicitoarea zice ca ai ramas fara el.

| Fbķ_Mãdãlïň_1997 explică:

Am rezolvat problema cat de cat sa imi mearga ce voiam sa fac am descarcat Total Commander si cu asta a mers dar tot nu stiu de ce nu aers sa dezarhivez cu winrar sau cu 7-zip...Multumesc pentru ajutorul acordat happy