| coltionut a întrebat:

Am si eu o problema la pc, mai exact eu in pc am 2 RAMi si mai am o placuta care nu o am bagata in el.Si cand incerc sa bag placuta aia de ram in pc, pornesc pc-u zice ca a trecut la 3 rami se incarca windowsu-l si cand sa apara welcome apare
blue screen 1 sec si asi da RESTART! Va rog frumos daca puteti sa imi spuneti cum rezolv asta!

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

Păi trebuie să verificăm ramii, îți trebuie un stick gol (preferabil).
Intri aici:
http://www.memtest.org/#downiso
dai pe:
Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7) *NEW!*

Îl pornești, în pasul 1 selectezi usb-ul -> next eventual dai formatare (să te asiguri).

și apoi dai restart la calculator și bootezi pe stick-ul usb.

după ce pornește, o să îți arate text alb pe fundal albastru cu memtest și începe sus în dreapta să crească un procent, lasă-l așa să meargă.

Teoretic, dacă sunt probleme o să-ți apară cu roșu scris.

Spor!