| z1k a întrebat:

Am si eu o problema cu ragalia mea de laptop.
deci cand vreau sa il aprind apare sigla de windows xp incarcandu se dupa ce se termina imi da blue screen inainte de a aparea WELCOME apoi apare HP... iar se incarca si o ia de la capat cu blue screen
problema este ca nu am timp sa citesc eroarea din blue screen (TINE CEL MULT 1 SECUNDA) daca ati sti vreo metoda sa tina eroarea mai mult sa o pot citi va rog sa mi o spuneti love struck
DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Baga CD-ul cu windows XP in laptop si dai un REPAIR la windows. Nu pierzi nici o data din el.
Succes!

| laptopnews a răspuns:

Reinstaleaza sistemul de operare! Recomandam Windows 7 - vezi ce versiune ti se potriveste! http://laptopnews.ro/......l-meu.html

| vladmitra96 a răspuns:

Este problema de la windows, trebuie reinstalat. Daca ai procesorul de cel putin 2ghz si 1gb ram iti poti baga windows 8 care este superior xp-ului.

| z1k explică (pentru vladmitra96):

Procesor Intel celeron t3100 1.9 dual core
placa video Intel gma 4500m
ram 4 gb ram
eu vreau OS pentru gaming de aia am ales Widnows xp
din cate am inteles blue screen-ul meu era provocat de un virus
dar vreau ca B S sa tina mai mult sa pot citi eroarea sa vad ce fisier e cu probleme

| vladmitra96 a răspuns (pentru z1k):

Nu ştiu dacă se poate să ţii bs pentru mai multe secunde..am avut si eu problema asta dar la windows 7, l-am reinstala şi nu mi-a mai făcut probleme.Nu îţi recomand win7 pentru gaming.Cel mai bine xp sp3 sau windows 8(îl folosesc şi nu a fost joc care să îmi dea eroare)