| Tarcatu a întrebat:

Am o problema mi-am cumparat de curand o placuta de rami de 512 mb 400-ddr mai am o placuta de 512 dar altcumva.Am bagat placuta cumparata si dau drumu la calculator tin sa va spun ca am windows xp. se incarca si pe cand sa imi apara welcome imi apare o eroare cu albastru si isi da restart.
Va rog spuneti-mi ce e de facut, trebuie facut window-ul? dau funda si vot/
Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

E de la placuta de rami are o alte frecventa decat cea suportata de placa ta de baza.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce frecventa are placuta noua? Verifica care sunt frecventele suportate de placa de baza.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, trebuie sa-ti reinstalezi windows-ul. Este singura solutie!

| Tarcatu explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Dupa ce scot placuta cea noua calculatorul merge iar. tot ar trebui sa ii fac wondows-ul?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru Tarcatu):

E de la placuta de rami are o alte frecventa decat cea suportata de placa ta de baza.

| MariusA99999 a răspuns:

Salut... e o eroare de la windows, singura solutie ar fi sa il instalezi din nou (: