| VaLenTiN2017 a întrebat:

Am si eu o problema legat de un joc pe nume SA:MP... deci cand dau la rezolutie de ex sa dau 1280x720x32 mi se blocheaza. tot pc-ul si se aude un bazait si nu pot face nimic doar restart de la buton, pe 1280x720x16 merge bine, dar se vede foarte urat culorile... stie cineva? Dau funda! cine stie.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Scade rezolutia 1280x720 (dar ramai tot pe 32). Jocul va merge, culorile se vor vedea bine, dar imaginea nu va fi la fel de clara ca pe 1280x720. Asta nu te va impiedica sa rulezi jocul, dar daca esti pretentios la detalii (rezolutie mare)... poate fi o problema.

| VaLenTiN2017 explică (pentru dannyel86):

Man, eu si daca dau 1024xnu stiu cat erax32 tot asa face...

| dannyel86 a răspuns (pentru VaLenTiN2017):

1024x768. E un pic ilogic sa mearga pe 1280x720 (16 culori) si pe o rezolutie mai mica (standard, la vremea ei) sa faca probleme.
Poate cauza e in alta parte: placa video, memorie ram, procesor sau viteza la net.
Ai instalat driver-ul placii video? Ai in sistem DirectX?

| VaLenTiN2017 explică (pentru dannyel86):

Driverele la placa video le am la zi, nu stiu de directX

| VaLenTiN2017 explică:

Lasa-ma cu metinu tau.