| Th3Unknown a întrebat:

Am un calculator cu: 4gb ram/2. 2ghz(X2)/512mb placa video (cititi) si Windows 7 Home Premium 32bit.Am incercat sa joc Skyrim si mergea fragmentat la fel ca toate celelalte jocuri (GTA4, MInecraft,Half-Life2,etc)De ce? Ce pot face pentru ca laptopul meu sa funcioneze potrivit caracteristicilor date?

Răspuns Câştigător
| WhiteStorm a răspuns:

Îți merge sacadat din simplul fapt că calculatorul tău nu e suficient de performant pentru a rula jocul.Și atunci merge în fragmente din cauză că calculatorul tău se chinuie să ruleze jocul.
Dacă calculatorul tău se chinuie să deschidă un folder poate fi din cauza că calculatorul tău e virusat.
Îți poți arde placa video dacă îți merge sacadat dar tu continui să joci jocul.
Cel mai indicat ar fi să îți cumperi un calculator cu o placă video mai bună și un procesor mai puternic.Pentru a pune placa video și procesorul pe placa de bază trebuie să te uiți dacă placa ta de bază poate opera cu acea placă video și cu procesorul.
În datele pe care mi le-ai oferit mai sus nu am văzut ce placă video ai și ce procesor ai.
Dacă nu ai posibilitatea de a achiziționa o nouă placă video, procesor, și o placă de bază îți sugerez să ștergi jocurile ce îți merg fragmentat pentru că poți arde placa video care se chinuie să ruleze jocul.

| Th3Unknown explică (pentru WhiteStorm):

Ciudat este ca nu am virusi (am Kaspersky cu licenta) si nu se chinuiue sa deschida un folder sau orice altceva ci chiar foarte rapid

| Th3Unknown explică (pentru WhiteStorm):

Acum iti las toate datele corecte.
Placa video:ATI Mobility Radeon HD 4500 Series|
Aprox Total Memory (placa video):1898mb|
RAM:4096mb(4gb)|
Procesor:AMD Turion (tm) X2 Ultra Dual Core Mobile ZM-82 (2CPUs) 2,2ghz|
Model(laptop):ASPIRE 6530G.

| WhiteStorm a răspuns (pentru Th3Unknown):

Placa video e problema e depășită cu mult de jocurile noi.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat