| AnDrIcI a întrebat:

Am un calculator foarte slab (procesor AMD Sempron LE-1150; 2.00GHz, si 896mb RAM). Ce piese ar fi trebui inlocuite cu altele mai bune pentru a rula mai bine jocurile (minecraft ma intereseaza in special)? Adica memorie RAM, placa video etc..Si as vrea sa cumpar de pe www.cel.ro. Va rog sa ma ajutati, funda!

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Placa Video! Ramii iti ajung pentru acel joc! Bafta!

| Jipa95 a răspuns:

Si procesorul, mi multa memorie ram, eventual o placa video buna in caz ca ai una proasta.
Daca imi spui ce placa de baza are pc-ul tau si ce buget ai tu, ti-as putea recomanda niste componente ok.

| TechGuyTpu a răspuns:

Zi si placa de baza+placa video+un buget si iti caut

| AnDrIcI explică (pentru TechGuyTpu):

Buget? Simplu, cel mai ieftin! laughing

| TechGuyTpu a răspuns (pentru AnDrIcI):

Ok,still,trebuie placa de baza pentru procesor si placa video