| PentruCaAutomobile a întrebat:

M-am gandit sa-mi cumpar piese noi pentru PC. Vreau de fapt sa-l fac mai bun pentru gaming, dar nu stiu daca piesele se potrivesc pentru placa mea de baza: asustek coputer inc. p5kpl-am se (cel putin cred ca este aceasta). Vreau sa-mi cumpar un procesor i3 si o placa video buna, am auzit lucruri bune despre placa video chiar daca este mai ieftina: http://www.emag.ro/......D45WXBBBM/ si http://www.emag.ro/......H50KBBBM/. La ce detalii credeti ca imi vor rula jocurile? (am 4gb ram)

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce buget ai pentru toata unitatea?
2. Placa aia video e slaba. Numai de gaming nu e.
3. Pentru gaming e mai idnicat la cpu un amd fx 6300, dar se poate si cu i3 daca vrei tu.

| PentruCaAutomobile explică (pentru sltlp):

Placa video stiu ca e slaba, as putea sa-mi cumpar si una de 300-400 lei da' nu stiu care. Nu vreau sa-mi fac tot pcu de la inceput ca nu am atatia bani.

| sltlp a răspuns (pentru PentruCaAutomobile):

Ba placa video este foarte slaba. Aia e cel mult o placa multimedia. Aia nu e placa de gaming. Iar cand zic nu, chiar nu e.

| PentruCaAutomobile explică (pentru sltlp):

Asta am zis si eu, LOL, citez: "Placa video stiu ca e slaba, as putea sa-mi cumpar si una de 300-400 lei da' nu stiu care."

| profil6568923 a răspuns (pentru sltlp):

Care ar fi treaba cu acest PC?
http://bit.ly/1kmqqso
Am pus intrebare dar nu mi-a raspuns nimeni.Componentele ar costa 2500 lei atat la Emag cat si la PCarage.
Sa fie o greseala?

| PentruCaAutomobile explică (pentru profil6568923):

E foarte bun la 1000 de lei, prea bun. Doar procesorul i5 e 900 de lei, dubios...

| profil6568923 a răspuns (pentru PentruCaAutomobile):

De asta am intrebat.Doar carcasa la Emag este 190 lei.Carcasa nu are sursa.
Placa video este 550 lei.
La memorie scrie 8GB frecventa 1866.Ar fi 450 lei.
Pe site la Intel scrie ca I5-3470 suporta memorii cu 1333 si 1600.
Ciudat.
Am vrut sa comand, mi-am facut cont dar la adresa de livrare nu pot selecata decat Bucuersti si alte localitati de pe acolo.
Pe urma am vazut ca scrie ca ''Acest site foloseste sistemul de plata payu''.
Cu card, platesti inainte, asa cred.

| sltlp a răspuns (pentru profil6568923):

E gresit pretul. Trebuia sa fie 1999.99 lei...
Da comanda. Poate il prinzi.