| Romb3r a întrebat:

Am un monitor LG Flatron W1943SS cu port VGA sau D-Sub 15 pin si un chipset Intel pe post de placa video, dar va urma sa achizitionez o placa video Palit Geforce 250 GTS.Sistemul meu de operare este windows xp sp 3.Problema mea este ca uneori in Firefox si pe computer mi se pare ca unele imagini au calitate scazuta.Care este cauza:Firefox,monitorul sau chipsetul. Daca chipsetul ar fi de vina,dupa ce voi cumpara geforce-ul voi mai avea problema asta, daca da cum as putea s-o rezolv?

Răspuns Câştigător
| Hitback a răspuns:

Trebuie sa schimbi rezolutia de la monitor. Puneo pe cea mai mare suportata de monitor. De la placa video oricat de slaba ar fi chiar daca e integrata tot ar trebui sa se vada clar. Vezi cu rezolutia.

| Romb3r explică (pentru Hitback):

Am rezoluie 1360x768, asta e cea mai mare suportata de monitor.

| Hitback a răspuns (pentru Romb3r):

Hmm altceva nu stiu ce ai putea face.

| Romb3r explică (pentru Hitback):

Mersi oricum pentru raspunsuri, astept altele!

4 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Incearca cu alt monitor daca tot asa face, atunci este de la placa video.