| Andrei1106 a întrebat:

am un pc cu memorie ram pe 1866mhz sunt dual channel 8gb.Intrebarea mea este daca pot cumpara 8gb dual channel pe 1600mhz sa ii pun pe langa cei care ii am acum pe 1866mhz.Vor merge toti la 1600mhz sau ce se va intampla.Va rog lamuriti-ma.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Da, fix asta se va întâmpla, toate baretele RAM vor funcționa la 1600MHz inițial. Dacă decizi să faci overclock la 1866MHz, cele de 1600MHz vor lucra și ele la frecvența respectivă.