| ady960 a întrebat:

Funda am o placa de baza asrock extreme 9 si nu stiu ce rami ii s-ar potrivi mai bine:
1.Kit Dual Channel Kingston 8GB (2 x 4096MB), DDR3, 1600MHz
2.Kit Dual Channel Kingston 8GB (2 x 4096MB), DDR3, 2133MHz
3.Kit Dual Channel Kingston 8GB (2 x 4096MB), DDR3, 1866MHz
4.Kit Dual Channel Kingston 8GB (2 x 4096MB), DDR3, 2400MHz

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De pe siteul oficial: - Dual Channel DDR3 memory technology
- 4 x DDR3 DIMM slots
- Supports DDR3 2450(OC)/2100(OC)/1600*/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 64GB*
Eu le-asi lua pe cele mai rapide (punctul 4).

5 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Du paca de baza sa tio vada la un servis ca se uita putin pe placa si iti va explica cu exactitate ce rami oricum ddr3 merge dasr o sa iti zica de care frecventa e bun sa pui la ea ca nu orce frecventa este buna incerca la servis pentru ca aici oricine ar putea alegea una dintre variante dar trebuie sa te asiguri tu hmm parerea mea eu nu pot sa-ti dau un rasp din ce ai intrebat tu pentru ca nu vreau sa-mi dau cu parerea gresit! Papa

| bebicuts a răspuns:

Poti sa scrii numele complet al placii? pentru ca sunt mai multe modele:
-x79
-99fx
-Z77
Toate suporta 2400+ deci nu o sa ai probleme cu nici-un kit, dar da-mi numele complet sa fim siguri!

| ady960 explică (pentru bebicuts):

990FX Extreme9