| MrJoker30 a întrebat:

Am un setup de gaming in care chiar am investit bani, desktop pc cu unitate&monitor, casti, microfon, camera, consola, mouse etc. Astazi jucam un cs cand s-a luat curentul (era si vremea cam urata) s-a stins tot in casa si a durat o secunda, dupa s-a aprins tot la loc inclusiv pc-ul meu. A repornit si am intrat iarasi in cs si vad ca de la 250-300 fps cat aveam pe respectiva mapa am 50, la fel in samp, de la 100 la 50, si atat am apucat sa testez. Din ce cauza credeti ca este? Poate o sa mai incerc in curand sa intru in jocuri, sa las pc-ul catva timp deschis ca poate e de la sursa si isi va reveni in parametrii normali. Poate nu a mai alimentat procesorul cum trebuie din cauza penei. voi ce credeti si ce e de facut?

4 răspunsuri:
| Mandeliu a răspuns:

Service, momentan nu imi vine nimic in minte, e foarte ciudat ce ti s-a intamplat. Incearca o reinstalare de windows desi nu am prea multa incredere ca va rezolva ceva, sau du-te la un servicr specializat, nu orice ghena de la coltul blocului ca nu o sa iti fa nimic la el, poate mai rau. Succes cu PC-ul, imi pare rau de banii tai sad

| BobiTheBoi a răspuns:

E foarte posibil as fi fost reteaua incarcata deoarece lumea statea in casa pe vremea aceea, sau sa fii fost probleme de la cei la care ai internetul si sa mearga mai prost tot din cauza vremii.

| MrJoker30 explică:

Deci specific ca mai am 200MB liberi in C:, se poate sa am lag si din aceasta cauza?

| BurlacuDorinel a răspuns:

Daca ai 2 placi video se poate sa fi murit una dintre ele. Poate racitorul de la placa video sau de la procesor nu mai merge si se supraincalzesc. Daca se supraincalzesc o sa isi scada ele din putere