| tudy97 a întrebat:

As avea si eu nevoie de putin ajutor. In luna asta sau cel tarziu luna viitoare as dori sa-mi fac un PC intre 2.000 si 2.500 de lei. Vreau sa fie bun pentru gaming, in special, si pentru programare.
Am mers pe la ceva magazine si au zis ca o sa-mi trimita un e-mail cu niste configurari si de 2 zile nu le.au trimis.
Daca stiti niste site-uri sau ceva unde sunt deja facute configurarile si sunt si preturi bune v-as ruga sa-mi ziceti.

Dau FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| serverconfig a răspuns:

Salut. Uite aici o recomandare. E un workstation Dell, cu procesor Quad-Core si 12GB RAM. Eventual se poate face un upgrade la placa video :

http://www.serverconfig.ro/......80-7277948

Sau daca vrei un sistem nou, dedicat pentru gaming, arunca o privire la modelul acesta :

http://www.serverconfig.ro/......r3-4682207

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cel mai frumos ti-l faci tu din bucati, iesi mai bine si cu banii, si cu garantia. Ai monitor, tastatura, boxe, soarec, carcasa? Zi exact de ce componente ai nevoie si o sa facem un sistem exact pentru ce ai tu nevoie.

| tudy97 explică:

Pai asta vreau sa fac, doar ca nu stiu ce componente sa iau si de asta cer ajutorul vostru. Ca si cei de la acea firma o sa-mi faca din componente si imi trimit pe mail configurarea. happy