| PasTYluTzZa a întrebat:

Salut TPU, as dori sa imi schimb procesorul si placa video la laptop deoarece nu ma ajuta mai deloc in gaming big grin
As dori un I5 generatia a II -a si o placa video nVidia 8800 GTX parca...nu stiu exact!
Pc-ul meu este acesta:
Procesor:AMD C-60 APU with Radeon(tm)HD Graphics 1.00 GHz
Ram:4 GB(3.60 utilizati)
Windows 7 Ultimate SP1
Tipul sistemului:64-bit
Nota: 3.2 crying

As vrea sa stiu daca este compatibil PC-ul meu cu procsoru si placa video precizata mai sus...si daca se poate un link :X

Byeeee!

Răspuns Câştigător
| Cool_Andy_1990 a răspuns:

Pretenas iti dau 2 variante...sincer la pc poti sa le iei niste piese noi.un procesor de 2.9 e ok te-ar ajuta mult de tot(te ajunge in jur de 300LEI) depinde de unde il iei iar daca mai schimbi niste pieste si astea astea...te ajungi undeva peste 900 LEI + o reformatare ceva etc o revizie o schimbare pasta termoconductoare asa un curatat(asta a fost prima varianta) a doua ar fi achizitionarea unui noi calculator sau laptop ce preferi tu! pentru ca daca pretul final la prima varianta e aproximativ cat pretul unui calculator nou nu se merita! sper sa ti-am fost de folos cu cate ceva daca vrei mai multe detalii si asa contacteaza-ma

| PasTYluTzZa explică (pentru Cool_Andy_1990):

Am inteles....precizez ca am Laptop si mi-am cam luat teapa crying Pc nou nu pot sa-mi iau(il am din Noiembrie 2012)si eu nu prea cer asa din zi in zi
Dar as vrea sa-mil fac din piese CALUMEA big grin

| Cool_Andy_1990 a răspuns (pentru PasTYluTzZa):

Mai bine il faci din piese sigur, te duci la un specialist si il faci STRONG ( nu o sa mai ai probleme ) sper ca ti-am fost de folos. fundita big grin?

| PasTYluTzZa explică (pentru Cool_Andy_1990):

Asa am sa fac...mersi mult de ajutor big grin

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

8800GTX era tzitza de mitza cu vreo 6 ani in urma... iar ce zici tu e complet SF, nu vezi nici in filme. Daca nu ai nevoie de mobilitate, ia frumos si fa un desktop pentru jocuri, majoritatea celor care arunca banii pe laptopuri si vor sa se joace regreta treaba asta...