| MihaiAlexandru12 a întrebat:

as dori si eu un setup de gaming de maxim 5.000 de lei cu toate componentele,inclusiv carcasa,placa audio etc,incluzand si tastatura,mouse-ul prin wireless,monitor, fara casti si webcam.Acest setup sa ruleze cele mai noi jocuri gen GTA V bine (fara lag).

14 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca vrei gaming serios, sa stii ca tot soarecii cu cablu sunt baza. In alta ordine de idei, vrei sa il iei de undeva in mod special? Ai preferinte deosebite la procesor/placa video? Marimea/rezolutia monitorului? Intentionezi sa faci streaming sau nu?
Ca o idee, dar facut mai demult (daca vrei de la garaj, fac un setup special pentru tine, dupa ce imi raspunzi la cele de mai sus) - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2008007/

| MihaiAlexandru12 explică (pentru KodrutZ):

Pai de la pc garage as vrea sa iau.Procesor nu am preferite, placa video peste 900, marimea nu am preferinte, sa se vada bine, dar sa fie si pentru streamuri, videoclipuri.

| CPAElites a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu crezi ca ar fi mai potrivit GTX 1070?
Multi nu stiu de serviciul de asamblare de la PC Garage si din cauza asta prefera sa cumpere bombeu gata asamblat happy
Sa pui si tu link-ul de la asamblare..sa-l vada.

| KodrutZ a răspuns (pentru CPAElites):

Pai care mai e distractia daca nu il asamblezi singur? 1060-ul e arhisuficient pentru full HD.

| MihaiAlexandru12 explică (pentru KodrutZ):

KodrutZ deci imi faci un setup de la pcgarage?

| KodrutZ a răspuns (pentru MihaiAlexandru12):

OK, mai e o intrebare esentiala - CIND vrei sa il iei? Ca ofertele se schimba de la o saptamana la alta si degeaba facem noi wishlisturi acum daca tu vrei sa il iei in octombrie.

| MihaiAlexandru12 explică (pentru KodrutZ):

Pai cred ca maxim o luna, cand mi-l poti face?

| KodrutZ a răspuns (pentru MihaiAlexandru12):

Cu maxim 2-3 zile inainte ca sa nu te trezesti ca au expirat toate ofertele si jumatate din componente nici macar nu mai sunt in stoc.

| MihaiAlexandru12 explică (pentru KodrutZ):

Da-mi link de la Facebook-ul tau si mai vorbim acolo ok?

| KodrutZ a răspuns (pentru MihaiAlexandru12):

Trimite mesaj privat aici sau mail la codrut(AT)lnt.ro, pe Facebook adaug doar oamenii cu care am baut macar o bere.winking

| MihaiAlexandru12 explică (pentru KodrutZ):

Azi vreau sa imi cumpar PC-UL, Imi Poti face setup-ul? (As vrea I7, si GTX 1060...in rest nu am preferinţe)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MihaiAlexandru12):

Fix azi, nu ai vrea sa vezi noile procesoare AMD? Nu de alta, dar in cel mai rau caz vor forta si pe Intel sa lase preturile mai jos, in cel mai bun caz o sa ai performanta similara la preturi mai bune.
Daca nu faci streaming/encoding, pe i7 efectiv arunci banii. Bugetul tot 5000 e? Hai ca ma apuc sa incropesc ceva de 5000 cum mi-as face mie in momentul asta pentru gaming+monitor. La periferice nu ce am eu, pentru ce nu exista tastaturi hibrid cum imi imaginez eu ceva ideal si de obicei folosesc tastaturi office (acum un Microsoft Ergo 4000 - https://www.microsoft.com/......2m-00012). Revin mai acusi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In final. Mai stoarce si tu vreo 200 RON. A trebuit sa fac cate un compromis pe ici-colo (carcasa mai trista, hard si SSD mici) dar in principiu am fost surprins ca nu am sarit cu 20-30% peste buget. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2371698/
P.S. Parerea mea - si a multor altora care cunosc - e ca daca nu faci streaming/encoding la greu, un i7 e fix bani aruncati aiurea.