| Chiriac_Robert_2000 a întrebat:

Salut, TPU. Vreau un "sistem" gaming pana in 1800 lei dar fara carcasa, tot, dar fara carcasa, am mouse, monitor si tastatura. Vreau sa ma joc pe el CS:GO, GTA 5 si alte jocuri asemanatoare.

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cum sa pui gt 240 langa i5 :facepalm:

Recomandarea mea in 1800 lei ar fi:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1338243/

Daca mai poti mari putin bugetul schimbi 3258 cu i5 sau i3.

| HuShEr a răspuns (pentru Intruder19):

Mama mama pe 240 daca pornesti gta v pocneste dracu ia foc si trebuie sa vina popa sa o exorcizeze laughing)

| Jipa95 a răspuns:

Salutare! Scoate carcasa din configuratie iar sistemul se incadreaza in bugetul tau. Asa ca si idee, cu acel fx 6300, r7 260x, poti rula absolut toate jocurile mai noi aparute si cele ce va urma sa se lanseze pe full hd la diferite detalii. Iti spun asta pentru ca ar mai trebui sa strangi si pentru inca o memorie ram de 4gb caci cei 4 din configuratie is cam putini.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Tu iti bati joc de mine?
pdmedia are de toate

| AnonimYSre a răspuns:

Intră pe mygaraje, îți faci cont, și vorbești cu cei de acolo, sigur îți vor alege tot ce e mai performant în prețul ăsta!