| Dumitrumarian a întrebat:

as vrea sa va intreb imi merge gta 4 pe laptopul meu medion akoya cu procesor Intel pentium inside 2.2 dual core t3400
2 gb ram placa video 512 mb 64 biti geforce9500m GS windows 7 home premuim 64 biti si as vrea sa imi mai recomandati jocuri frumoase pentru acest pc

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

Fatal eror video insuficinet
N-ar fi rau sa mai adaugi 4 gb ram
Dar sa iti schimbi si placa video
Pentru un joc ca GTA V iti trebuie minim 1 gb de memorie video, iar tu ai doar 512 mb
Te sfatuiesc sa strangi niste bani, chiar ceva mai mult si sa iti cumperi un PC mai bun cam la 2.000 de lei happy
Nu conteaza ce varsta ai, daca vrei si pot strange, o sa poti!

5 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Va merge pe LOW -MEDIUM dar cu FPS mic
Totusi ai un dual core
O placa video de carton
2 GB Ram, daca nu sunt DDR2 nici nu iti va porni gta iv, iti va da eroare happy
Bafta

| Dumitrumarian explică (pentru LuciWv):

Multumesc acum o zi l-am instalat si merge ma joc 2-3 min si imi da o eroare stiu ce e e de la placa video ca acum mai am niste jocuri in el si imi ocupa din mega si dupa ce ma joc 2-3 min imi iese fatal eror video insuficinet
dar daca ai bag windowsu si toate driverele o sa imi mearga? si ai mai adaug inca 2 gb ram si o sa am 4?

| Dumitrumarian explică (pentru LuciWv):

Gta 4

| LuciWv a răspuns (pentru Dumitrumarian):

Fatal eror video insuficinet
N-ar fi rau sa mai adaugi 4 gb ram
Dar sa iti schimbi si placa video
Pentru un joc ca GTA V iti trebuie minim 1 gb de memorie video, iar tu ai doar 512 mb
Te sfatuiesc sa strangi niste bani, chiar ceva mai mult si sa iti cumperi un PC mai bun cam la 2.000 de lei happy
Nu conteaza ce varsta ai, daca vrei si pot strange, o sa poti!

| robert1423 a răspuns:

Merge, dar pe setari low cu aproximativ 20 fps.
Jocuri recomandate: Assassin Creed 1, 2, 3, C.S 1.6, World of Warcraft, etc.