| BogdanBogdan986 a întrebat:

As vrea si eu o parere. Vreau sa imi cumpar un laptop dupa urmatoarele criterii:
- video 2 GB, de preferat un AMD de la R7 in sus sau echivalentul sau in nVidia;
- procesor quad-core (sau hexa, sau octa, daca e posibil cumva), AMD sau Intel, nu conteaza, ceva sa duca jocuri cat de cat bine;
- 8 GB RAM;
- eventual sa aiba sloturi de RAM;
- sa nu aiba SSD-uri;
- cel putin 750 GB de stocare;
- nu e neaparat sa fie de gaming, insa sa poata fi capabil de a rula jocuri precum Fifa 15 sau Battlefield 4 la calitate grafica medie spre mare si la un nr. acceptabil de cadre pe secunda (ideal ar fi 60);
- sa se incadreze ca pret, de preferat intre 2500 si 3500 de lei (se poate sari peste 3500 cu maxim 150 de lei).

Va rog sa imi sugerati cat mai multe modele cu specificatiile de mai sus.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/

asta acopera cam tot ce vrei tu,

are 2 placi video, una integrata in procesor, una dedicata, la amd poti sa le unesti sa faci un fel de crossfire cand te joci, adica ambele placi video lucreaza impreuna ca sa-ti ruleze cat mai bine orice aplicatie.

ps. uite si cod de reducere TEJ9NKG2 (daca il folosesti, eu primesc o bere :) )

1 răspuns:
| Lansareinfo a răspuns:

Poti incerca cu un Lenovo Ideapad Z51-70. Chiar acum ceva timp am scris despre el si m-am jucat putin pe el. Pot spune ca este un laptop frumos si care se incadreaza in cerintele specificate de tine.
http://lansare.info/......ad-z51-70/