| shotys a întrebat:

astazi mi-am cumparat un laptop Toshiba satellite c55-a-1rv fara sistem de operare, vreau sa ii bag un windows xp sau 7 dar nu pot ma poate ajuta cineva. nu incepe butarea

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Intra in bios si la Boot Option seteaza ca cititorul dvd sa fie primul, al 2 HDD -ul iar restul nu conteaza! Bafta!

| shotys explică (pentru lpavel):

Am incercat dar nu vrea. nu este prima oara cand instalez, nu ma laud ca stiu totul perfect dar aici sunt blocat nu imi dau seama de ce

| lpavel a răspuns (pentru shotys):

Daca ai facut exact cum am zis si nu a pornit bootarea atunci NU este bun dvd-ul cu Windows! Incearca cu un alt dvd dar sa fie cu win7 ca la xp mai trebuiesc facute si alte setari in bios ca sa-l poti instala...
Deci intra din nou in bios si seteaza din nou ca cititorul dvd sa fie primul al 2 HDD apoi incearca cu un alt Windows!
De fiecare data când vrei sa instalezi Windows-ul trebuie sa intri in bios si sa faci aceste setari ca NU SE SALVEAZA! Bafta!

| florin5000 a răspuns:

Cand ai cumparat laptopul trebuia sa zica sitemul de operare compatibil daca nu uitate in cartea laptop-lui