| aura36 a întrebat:

mi-am comandat de Black Friday de la eMAG n laptop Toshiba satellite c70-A :http://www.evomag.ro/......08756.html si am o nelamurire, la specificatii spune ca nu are sistem de operare inclus(freedos), dar in videoclipul de prezentare spune ca are(windows 8), deci are sau nu windows 8?

Funda pentru cine ma lamureste!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu are sistem de operare. Ala era optional. Insa poti instala tu unul(sau chemi pe cienva sa instaleze).

3 răspunsuri:
| aura36 explică:

De la evomag*

| aura36 explică (pentru sltlp):

Dar atunci dc scrie in videoclipul de prezentare ca are windows 8?sad
Si multumesc de raspuns

| sltlp a răspuns (pentru aura36):

Pentru ca la cam orice laptop, cu un nume identic, exista mai multe configuratii(spre exmeplu, sunt in mare aprte identice, dar difera procesorul la unul din ele, sau cantitatea de memorie, sau hdd-ul, in general acestea trei). Si pe langa acele configuratii de hardware, se adauga la unele sau nu sistem de operare. De obicei cele cu sistem de operare sunt cu 300-400 lei mai scumpe decat restul, care sunt fara sistem de operare instalat.

| sltlp a răspuns (pentru aura36):

Nu are sistem de operare. Ala era optional. Insa poti instala tu unul(sau chemi pe cienva sa instaleze).