| arual93 a întrebat:

Buna,TPU! am un notebook Toshiba satellite a 300 1G2, la cumparare nu am primit cd cu drivere, vreau sa imi instalez windows 8 dar pe site-ul lor oficial nu gasesc driverele pentru acest sistem de operare, unde le pot gasi? multumesc de ajutor

Răspuns Câştigător
| alexandrumarcu32 a răspuns:

In windows 8 driverele se instaleaza odata cu sistemul de operare, nu este ca la win 7/xp sa te chinui sa le cauti.Eu il testez de 3 luni, acum am versiunea RTM si merge ok pe un laptop I3/6GB Ram.Deci, nu iti face griji in privinta driverelor.

Have a nice day.

2 răspunsuri:
| Cozzmy13 a răspuns:

Te-ai gandit bine? Adica pe laptopul ala nu cred ca iti va merge windows 8 eu am avut pe un amd x2 athlon si mergea mai rau decat cum merge 7 nu te sfauiesc mai ales ca e greu sa te obisnuiesti cu interfata de rahat.

| traxter a răspuns:

Windows 8 este inca in beta (nu a fost lansat). Cand va aparea poate atunci se vor face drivere sau un sistem de compatibilitate pentru driverele de pe sistemele mai vechi. Funda?