| NilstarAndrei a întrebat:

Azi am o intrebare pentru voi... Am inceput sa filmez pentru youtube dar nu am abonati. Adica fac videoclipuri de calitate inalta minim 720p chiar si 1080p. Calitatea sunetului este perfecta as putea zice. Postez in fiecare zi dar am doar 6 abonati. Ce sa fac? Acesta este canalul meu uitati-va si spuneti-mi ce sa fac sa am mai multi abonati ( in afara de situri tampite ) https://www.youtube.com/channel/UCJ3XjrvC2IDJQaBRZMcM6KA

Răspuns Câştigător
| Marian619 a răspuns:

1.Vorbesti prea departe de microfon, se aude incet.Ar fi mai bine sa folosesti un headset decat microfon.
2. Postezi de 4 zile.Ai doar 6 videoclipuri dintre care doar 2 sunt gameplay.
3.Joaca minecraft, doar asa poti sa cresti la inceput deoarece mai mult copiii se uita la canale de gaming, mai ales la cele cu putini subscriberi.
4. Daca ai face un giveaway ai putea sa faci si tu un fanbase.
5.Joaca niste jocuri cu abonatii, joaca minecraft cu ei. Copiiilor le place cand apar in video.
6.Nu te astepta la cine stie ce. Daca ai noroc poate o sa ai 5000 in 2 ani

| Marian619 a răspuns (pentru Marian619):

Si incearca sa pui mai multa personalitate, se vede ca te fortezi

| NilstarAndrei explică (pentru Marian619):

Serios se aude incet? happy No asta nu mi-am dat seama. Eu chiar vorbeam mai incet pentru ca credeam ca se aude prea tare laughing Mersi pentru sfaturi.

3 răspunsuri:
| SLICC a răspuns:

Degeaba filmezi in 1080 daca filmezi pe setari mici in 25 fps.
Si daca pui doar jocuri vechi si de rahat gen minecraft si samp (samp nu e de rahat dar e cam vechi), nu o sa se uite nimeni. pune si tu ceva mai nou, CS:GO, cauta alti youtuberi care au putin mai multi abonati ca tine si colaboreaza cu ei, daca doar postezi si postezi chiar si zilnic, la un numar mic de abonati e greu sa cresti.
si nu folosi promovari, doar 10% o sa iti dea subscribe si nici nu o sa se uite la videoclipuri sau sa te sustina.
succes