| Georgica01 a întrebat:

Salut TPU
Când apas pe butonul de pornire a calculatorului nu mi se deschide ca si cum n-ar avea curent.
Ce credeți că mi s-a ars?
Placa de baza sau sursa?
Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Daca unul din ventilatoare merge, este placa de baza, in cazul ca nici un ventilator nu merge, atunci este sursa.

2 răspunsuri:
| Kreefy a răspuns:

Sau, poate fi deconectat butonul, sau poate avea un fir rupt care nu face contact... Eu zic sa verifici si asta inainte sa arunci banii pe o placa de baza / sursa.

| Kreefy a răspuns (pentru Kreefy):

Sau daca se invart ventilatoarele, porneste calculator, dar nu arata imaginea, poate fi ceva din monitor, poate nu este pusa bina placa video, poate nu este conectat cum trebuie cablul HDMI, verifica toate posibilitatile.