| MaFro a întrebat:

Salutare. Am și eu o problema în legătură cu calculatorul meu. L-am curățat cum fac de obicei luna de luna, iar acum nu mai pornește. M-am asigurat ca toate sunt la locul lor, dar când ii bag cablul de alimentare și apăs butonul On/Off de pe spate, de obicei se aprindeau niște leduri portocalii pe placa de baza, de asemenea și la placa video, dar acum nu se mai aprind. Când apăs butonul de pornire, nu se întâmplă nimic Ledurile luminau în mod intermitent chiar și dacă pc-ul era stins. Sursa se aude, ea merge. Va rog, vreo soluție?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"L-am curățat cum fac de obicei luna de luna, iar acum nu mai pornește"

acțiunea asta mi se pare exagerată (intre noi fie vorba)

"Sursa se aude, ea merge. Va rog, vreo soluție?"

MĂSOARĂ dacă sursa chiar dă cei 12/5 v