| Gabi_Volocaru_1971 a întrebat:

Salut TPU
Cand deschid unitatea se aude un fel de biip-biip cam asa si ramane asa dar nu se deschide nici monitorul, ce fac?
funda

5 răspunsuri:
| rzv002 a răspuns:

E posibil sa ai problema cu placuta de RAM, ar fi indicat sa desfaci unitatea, asta doar daca te pricepi, daca nu ar fi bine sa o duci la un specialist. Dupa ce ai reusit sa o deschizi scoti ram-ul curati de praf locul unde e bagat dupa care il bagi inapoi. Poate fi una dintre multe alte probleme cum ar fi si cu placa video. Sper ca te-am ajutat! Te asteptam cu un raspuns pozitiv.

| Gabi_Volocaru_1971 explică (pentru rzv002):

Am scos placa de la unitate, si am slufat-o cu aer de la compresor, era mult prat, dar tot asa face...am mai patit odata asa, si era scoasa o mufa de la hard, dupa ce am bagat-o a mers. Acum nu mai stiu ce are...

| rzv002 a răspuns (pentru Gabi_Volocaru_1971):

Eu zic de placuta de memorie...asta ai scos`o?

| Gabi_Volocaru_1971 explică (pentru rzv002):

Daa, am scos si ramul l-am pus iar, si tot asa face... ma gandesc sa cumpar alt ram, sunt sanse sa mearga?

| rzv002 a răspuns:

Inainte sa-l cumperi incearca placuta ta de RAM pe alta unitate ca sa vezi daca e bun sau nu, nu are rost sa cumperi altul atata timp cat e bun.