| axelll97 a întrebat:

care dintre aceste 2 pc e mai bun pentru gameing?
Si daca merg jocuri mai noi pe ele cum ar fi assassin's creed 4 BF4?

http://www.emag.ro/......D4WSJBBBM/
sau
http://www.mediagalaxy.ro/......dos-grid-2

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nici unul, ambele configuratii sint facute cu picioarele. Daca vrei sa faci treaba serioasa cu 3200 RON, iti faci singur sistem. Uite, ceva in genul asta - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/757292/
Desigur ca ar fi o idee de baga un hybrid drive in loc de HDD clasic, insa sistemul asta e gindit in jurul placii video pentru un buget limitat la 3500 RON.

| axelll97 explică (pentru KodrutZ):

Pe acest PC merg cam toate jocurile noi aparute?

| KodrutZ a răspuns (pentru axelll97):

Ai pus intrebarea gresita. Ar fi trebuit sa intrebi "pe acest PC merg TOATE jocurile noi cu detaliile la maxim?" iar raspunsul era "DA". Banuiesc ca nu ai de gind sa te joci pe 3 monitoare sau pe unul de-ala de vreo 30 de inchi...

| axelll97 explică (pentru KodrutZ):

O sa ma joc pe unul de 32 de inchi

| KodrutZ a răspuns (pentru axelll97):

2560X1600? DE CE? Nu de alta, dar in cazul asta ar fi o treaba sa maresti bugetul pentru sistem cel putin pina pe la 4200 RON... oricum, cu un HD 7850 o sa te descurci ok, insa nu cum te-ai descurca pe un monitor cu o rezolutie de bun simt.

7 răspunsuri:
| Iliutz a răspuns:

Al doilea pentru ca are placa video mai buna, si normal ca o sa mearga assasin 4 si bf4 la max tongue
dar e cam scump pcu mai bine configurezi tu unu cu placa video mai buna un i3 1tb 6gb ram si o sa iesi mai bine
bft

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Da click pe link si sa vezi ceva.
http://bit.ly/18RksIG
Tip sistem:Gaming (Merge orice sistem) are caracteristicile mai jos dar aceseaza linkul.(De curiozitate ca sa vezi sa nu zici ca este vrajeala sau minciuna).

Este mai bun primul are mai multe lucruri fata de al doilea.
Al doilea are:
Tip procesor: Intel Core i5
Frecventa procesor (GHz): 3.4
Memorie RAM standard (GB): 8
Capacitate HDD (GB): 1000
Unitate optica: DVD-RW
Procesor grafic: AMD Radeon R9 270x
Sistem de operare: Free Dos

Iar primul are:
Intel® CoreTM i7
Tehnologii procesor:
Intel InTru 3D
Intel Wireless Display
Intel Clear Video HD
Intel Hyper-Threading
Intel Virtualization
(Astea erau doar la procesor).
Capacitate (MB):8192
Tip RAM:DDR3
Capacitate HDD (GB):1 TB (1000GB).
Viteza de rotatie (rpm):7200
Capacitate memorie video (MB):1024
Tip memorie video:DedicataModel placa video:AMD Radeon HD7750
Porturi:1 x VGA
1 x RJ-45
1 x PS2
4 x USB 2.0
1 x Audio
Tip sistem:Gaming
Si multe altele ti-am dat al doilea caracteristi sa vezi cate putine are fata de primul merita recomandat.

| KodrutZ a răspuns (pentru Mihail2020):

Daca aveai putin creier, te uitai si ce placa video are al doilea. In ORICE scenariu de gaming ala cu procesor i5 o sa stearga pe jos cu ala cu i7.