| anonim_4396 a întrebat:

Ce jocuri ar merge pe urmatoarele date ale calculatorului meu:
Procesor : Intel Pentium 4 de 3 GB
Memorie : 3, 5 ghz ddr2
Placa video: Intel G41 Express chipset de 512 mb dar cand intru in dxdiag spune ca este de 1 gb
P.S. Nu vreau siteuri de jocuri sau altceva vreau decat jocuri.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Si cum dzo poate rula acele jocuri pe un G41? hai totusi, poate un COD 4 Modern Warfare pe low, dar ia-ti gandul de la Crysis 3 sau FC3. placa ta video este integrata. dispune de un ceva numit 'shared memory' prin care se foloseste de memoria RAM pentru a rula mai eficient. O placa video dedicata nu are nevoie de shared memory pentru ca dispune de propria sa memorie pe care o poate accesa mult mai rapid.

| bogdancuB a răspuns (pentru Andrei7520152):

Stiu de asta si eu ma indoiam cand a spus fc3 am vrut sa mi-l iau ca sa ma config dar se incarca greu si nu la mai luat.

| Liviu781 a răspuns:

Call of duty Modern warfare 2
call of duty modern warfare 3
call of duty black ops
call of duty black ops 2
far cry 2 si 3
homefront
borderlands
borderlands 2
happy Cel putin sunt cele mai noi jocuri aparute happy ti-as zice si battlefield 3 dar daca nu sti de cat e placa video nu pot sa iti zic ca ori 512 ori 1 GB e diferenta mare