| RobyRO19 a întrebat:

Ce tastatura imi recomandati mai mult pe partea de gaming. Redragon Yaksa sau Genesis RHOD 400 RGB. Chiar nu stiu ce sa aleg.

Funda!

Răspuns Câştigător
| cyberdoctor a răspuns:

Dintre cele 2 mentionate de tine eu personal as merge pe Redragon Yaksa ( deoarece are mai multe optiuni pentru tine si pentru experienta ta in jocuri ), dar iti mai ofer si o a 3-a varianta si o varianta pe care o folosesc de mult timp si nu am probleme Tastatura Gaming Marvo KG914G.
Si ca sa imi argumentez si mai bine raspunsul la Redragon Yaksa, voi lasa si cateva argumente:
1. Tastatura are Palm Rest detasabil, a 2-a nu are deloc
2.Redragon Yaksa are 110 taste, a 2-a are doar 104
3.Redragon Yaksa are 12 taste multimedia
4.26 taste fara conflict
Iluminare LED a tastelor (7 culori disponibile: red, green, dark blue, yellow, light blue, purple, white, no light)
conector USB placat cu aur

Acum ramane la latitudinea ta ce alegi dar ti-am zis care ar fi mai ok de utilizat.Si dupa parerea mea ar fi mai ok sa alegi sfatul meu, pentru ca tastaturile mecanice sunt mai usor de utilizat mai compacte, mai usor de curatat si cum sunt eu nu fug dupa masa ca cele normale, au o greutate mai mare.

| RobyRO19 explică (pentru cyberdoctor):

Dar dintre Redragon Yaksa si Genesis RHOD 600 RGB, tot pe Redragon ai merge?

| cyberdoctor a răspuns (pentru RobyRO19):

Da, dintre cele 2 eu as alege Redragon Yaksa, mi se pare ca iti ofera mult mai multe functii, si este si logic este si mai scumpa decat Genesis-ul.