| Alinflorea20 a întrebat:

Ce ziceti imi merge GTA IV pe urmatoarele piese:
2 GB Ram ddr2
placa video Asus 512mb
procesor Intel pentium dual core 3, 4 ghz
HDD 80 gb
windows xp sp2
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

Merge sigur happy

| Andrei7520152 a răspuns (pentru M1hai):

Mai ales pe XP service pack 2 laughing cum sa nu

8 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

"placa video Asus 512mb" este integrata sau dedicata?

| Alinflorea20 explică (pentru Andrei7520152):

Dedicata ati radeon 2400 512 mb

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Alinflorea20):

I-ati gandul. laughing chiar in cazul in care un ati radeon 2400 suporta OpenGL si shader model 3.0 tot o sa ai ceva gen 10 cadre pe secunda pe low. Si chiar daca ai avea o placa video dedicata ultra performanta, iti dai seama ca GTA 4 ruleaza doar pe XP SP3?

eu am un AMD X2, 2GB RAM, o placa video de 1GB GDDR3 pe 128 de biti si abia puteam rula GTA 4 pe medium, pe o rezolutie mica de 800x600

| Alinflorea20 explică (pentru Andrei7520152):

Am uitat sa zic! mi-am bagat sp3winking

| xxxCARBONxxx a răspuns:

Merge, dar ar fi mai bine sa-i faci la windows update pina la sp3.

| Alinflorea20 explică:

Scuze! am gresit am facut alte modificari:deci windowsul e tot xp sp2, 2gb ram ddr2 placa video ati radeon 2400 512mb procesor amd sempron 2, 00 ghz sursa 420 W.

| iulyro a răspuns:

Merge dar la low settings cred eu am 4 gb ram procesor 2.60 Ghz Intel Pentium si placa sincer nu stiu sa aflu da merge hd big grin si eu inca n-am toate la high vreo 4-5 an very high si merge f bine joku are el un bug cv se inteapa cateodata dar asta peste 80% din cei care au gta 4 au recunoscut ca au deci asta-i de la joc big grin